LVRU

<< Atpakaļ
Granīta pieminekļu kopšana

Granīta pieminekļu kopšana

Katrs cilvēks, apmeklējot savu radu un tuvinieku apbedīšanas vietas, uzskata par savu pienākumu kopt un labiekārtot kapus, uzturēt tos tīrībā un kārtībā. Pateicoties savām īpatnībām, granīta pieminekļi ir praktiski mūžīgi, tomēr arī tiem ir nepieciešama aprūpe, bet ir jāatceras, ka pēc pieminekļa uzstādīšanas nav rekomendējams to aiztikt un tīrīt vēl 3 - 4 dienas.

Granīta pieminekļu apkopšana ir vienkārša, pēc nepieciešamības ik pa laikam to vajadzētu noslaucīt ar mīkstu audumu samitrinātu vājā ziepju šķīdumā, pēc tam nomazgāt ar tīru ūdeni un nosusināt, lai nerastos traipi. Audumam jābūt tīram un mīkstam, lai nesaskrāpētu pūlētu virsmu. Nekādā gadījumā nevajadzētu izmantot mājsaimniecības ķīmiskos līdzekļus flīžu un vannu tīrīšanai, jo to sastāvā esošās skābes un citas ķīmiskās vielas, iekļūstot akmens virsmas porās, var sabojāt tā ārējo izskatu. Tā pat nav ieteicams izmantot treknus līdzekļus (eļļas) virsmas pūlēšanai, ko tie viegli uzsūcas akmenī, bet nav izmazgājami.

 

Pastāv daudzi speciālie ķīmiskie līdzekļi granīta kopšanai. Ir rekomendējams reizi dažos gados veikt pieminekļa tīrīšanu ar specializētiem līdzekļiem, lai tas izskatītos svaigāks ilgāku laika periodu.© 2013 SIA "DP Service". Visas tiesības aizsargātas.