LVRU

Gravēšana

Piedāvājam divu veidu gravēšanas pakalpojumus – graviera roku darbs un gravēšana ar smilšu strūklu.

Veicot gravēšanu, speciālists ņem vērā visas materiāla īpatnības un īpašības. Darba veikšanai meistars izmanto dažādu veidu speciālus instrumentus, ar kuru palīdzību pakāpeniski izsit nepieciešamo tekstu, ko pirms tam ar dimanta zīmuli uzrasē uz akmens virsmas. Šīs darbs ir ļoti smalks un laikietilpīgs un ir vispiemērotāks gadījumos, kad nepieciešams veidot maksimāli dziļu tekstu.

Gravēšana ar smilšu strūklu ir daudz mūsdienīgāks teksta un attēlu veidošanas veids uz akmens virsmas. Darbs tiek veikts ar speciālā abrazīva (korunda) strūklu, kas veidojas ar saspiesta gaisa spiediena palīdzību. Strūklu vērš uz pūlēta akmens virsmu, kas pirms tam ir aplīmēta ar speciālo plēvi, uz kuras, savukārt, ar datora un plotera palīdzību izgriež nepieciešamo tekstu vai attēlu. Akmens virsmu, kas nav aizsargāta ar plēvi, strūkla izsit dziļumā no 1 līdz 4 mm. Šāda veida gravēšanas priekšrocības ir apstrādes ātrums, iespēja veikt vienādus izstrādājumus neierobežotā daudzumā, izmantojot dažādu veidu burtu rakstus. Arī burtu izmēram nav nozīmes – gravējot tekstu ar smilšu strūklu, gan lielus, gan mazus burtus iespējams veidot vienādi smalkus, to malas vienmēr būs precīzas un bez liekām līnijām.

 

Abu izpildes veidu darbi uz akmens virsmas noturēsies vienādi ilgi. Jāņem vērā tas, ka roku darbs ir 2 – 3 reizes dārgāks par darbu, veicamu ar smilšu strūklu.

© 2013 SIA "DP Service". Visas tiesības aizsargātas.