LVRU

Granīta bruģakmens

Uzņēmums “DP Service” nodarbojas ar granīta bruģakmens mazum un vairumtirdzniecību.

Granīta bruģis ir dabīgā akmens celtniecības materiāls, kuram ir raksturīga kuba vai taisnstūra forma, un tiek pielietots dažādu teritoriju bruģēšanai. Bruģakmeni var izmantot dārza celiņu, piebraucamo ceļu, taciņu un lielāku laukumu ieklāšanai. Tā jau sen ir pārtapusi par populāru celtniecības materiālu un pieprasījums pēc tās nav atkarīgs no jaunu materiālu izstrādes. Visi mākslīgie materiāli atpaliek no dabīgā granīta izstrādājumiem pēc savām ekspluatācijas īpašībām. Granīta bruģi var klasificēt pēc iežu veida, kā arī pēc akmens apstrādes veida – šķeltais, zāģēti-šķeltais, zāģēts. 

Granīta bruģis ir augsti vērtējams pateicoties tā ilgmūžībai un dabiskai izcelsmei. Gadsimtiem ilgi no dabīgā akmens tika ieklāti ceļi un sētas. Arī mūsdienās šīs materiāls ir plaši izmantojams pateicoties tā priekšrocībām:

  • Ērts ieklāšanai pēc jebkādām shēmām (piemērota forma);

  • Plaša krāsu izvēle (ļauj realizēt jebkādu dizaina risinājumu);

  • Nenoveco (nerodas plaisas vai plankumi);

  • Var tikt izmantots vairākkārtīgi;

  • Nerada kaitīgus izgarojumus vai starojumu.

Bruģis tiek ražots, sazāģējot granīta blokus un turpmāk termiski apstrādājot ar standarta akmens apstrādes iekārtu palīdzību. Par izejmateriālu bruģakmens ražošanai kalpo dabīgā granīta bloki, kuri pēc saviem izmēriem nav derīgi standarta pakāpienu vai apdares plīšu ražošanai. Akmens, kurš tiek izmantots bruģa ražošanai, pamatā ir sarkanā, dzeltenā, pelēkā, brūnā un melnā krāsā.

Šķeltais granīta bruģis

Vislētākais bruģakmens veids. Ir lielisks automobiļu laukumu, piebraucamo ceļu, gājēju celiņu un braucamo ceļu ieklāšanai. Pamatā tiek ražots ar izmēriem 8*8*8 cm, 10*10*10 cm, 10*10*5 cm. Ieklāts šķeltais bruģis rada neatkārtojamu dzīvās dabas efektu, lieliski kombinējas ar koku u.c. dabiskajiem celtniecības materiāliem.

Šķelto bruģi iegūst no granīta gabala, to šķeļot no sešām malām, neradot ideālu ģeometriju. Visas bruģakmens malas nav slīpētas.

Zāģēti-šķeltais granīta bruģis

Šāds bruģakmens veids tiek ražots ar izmēriem – 10*10*10 cm, 10*10*5 cm. Izmaksu ziņā šo bruģi var iekļaut vidējā segmentā. Šis produkcijas veids ir vispopulārākais un vispirktākais. Pateicoties šķeltām sānu malām, tas ļauj veidot klāšanu pēc vissarežģītākajām shēmām, iespējams arī savienot dažādas krāsas. Ieklājot to, iegūst gludu, ērtu staigāšanai virsmu ar sarežģītu shēmu un zīmējumu klāšanas iespējām.

Zāģēti-šķelto bruģakmeni iegūst, zāģējot akmeni no četrām malām, un tad divas malas nošķeļ. Šādam bruģim piemīt ideāla ģeometrija perimetrā un nenozīmīgi nelīdzenumi tā priekšpusē un aizmugurē.

Zāģēts granīta bruģis

Šis bruģakmens uzskatāms par elitārāko un tāpēc ir arī dārgākais no visiem veidiem. Tiek ražots ar izmēriem 10*20*5 cm, 20*20*5 cm. Tā atšķirošā īpatnība ir bezšuvju ieklāšana (šuves līdz 3 mm). Piemērots priekšējo un lielo laukumu, parku celiņu un pastaigu taciņu ieklāšanai. Ir iespējama un ir vēlama dažādu un vairāku krāsu savienošana, kā arī kombinēšana ar šķelto granīta bruģi reljefa pārmaiņām.

Zāģētu bruģakmeni iegūst, apstrādājot akmeni ar uguni, lai radītu nelielu malu raupjumu, jo zāģēšanas procesā līdz ar ideālu ģeometriju šis bruģakmens iegūst ideāli gludu (tātad nedaudz slidenu) virsmu.

Granīts ir dabisks minerāls, absolūti ķīmiski neitrāls. Pa ceļiem, ieklātiem ar mūsu granītu, var staigāt pat ar basām kājām bez rūpēm par kaitīgumu veselībai.

Visspēcīgākā šā materiāla ekspluatācijas priekšrocība ir tā izturība pret nodilumiem. Granīta virsmas spēj kalpot gadu desmitiem bez estētikā izskata pasliktināšanos. Daudzās Eiropas pilsētās var sastapt granīta bruģakmens ieklātos celiņus, kuru vecums pārsniedz 200 – 300 gadus. Pērkot mūsu pašu ražojuma granīta bruģi, Jūs iegūsiet materiālu, kurš kalpos gadu desmitiem un padarīs Jūsu apbūves teritoriju mājīgāku un pievilcīgāku.

 

Mūsu priekšrocība starp citiem uzņēmumiem ir pastāvīga materiālu pieejamība noliktavā. Jūs varat veikt jebkāda apjoma pasūtījumu un tas tiks piegādāts bez kavēšanās.

© 2013 SIA "DP Service". Visas tiesības aizsargātas.